Houpací sítě a křesla

Houpací sítě a křesla
Lenošit nemusíte jenom na lehátku. Houpací sítě jsou skvělým doplňkem každé zahrady.

Houpačky a houpací sítě
Také jste se jako malí rádi houpali na houpačkách? Hřiště bývala a dodnes jsou plná nedočkavých dětí, které čekají, až se pro ně nějaká houpačka uvolní. Je to nejen velice zábavné, ale mírné houpání, které upřednostňují spíše dospělí, je také uklidňující. Houpačky, houpací sítě nebo houpací křesla se proto vyskytují nejen na zahradách, ale i v domácnostech, kde slouží dětem i dospělým. Zde se ostatně můžeme houpat celoročně, nezávisle na venkovních podmínkách, zda zrovna prší nebo je mráz. Pokud ale máme dostatek prostoru na zahradě, proč si nepořídit jednu houpačku i sem? Neexistuje totiž nic příjemnějšího, nežli si lehnout do houpací sítě a nechat na sebe dopadat teplé sluneční paprsky.

Houpačky, houpací sítě nebo houpací křeslo?
Všechny houpací varianty mají své klady i zápory a záleží pouze na nás, kterou z těchto tří typů si vybereme. Klasická houpačka je vhodná pro všechny věkové kategorie a je asi nejlepší volbou pro seniory. Při pokusu sednout si na ni nikam neujíždí, je stabilní a pro starší lidi nebo i malé děti bezpečnější. Může ale stát pouze na zahradě či na terase, do domácnosti vhodná není. Klasické zahradní houpačky nabízejí přibližně tři místa k sezení a mohou být vyrobeny z masívního dřeva i z kovu. Kovové zahradní houpačky jsou poměrně levné, do zahrady ale lépe zapadnou houpačky ze dřeva. Nosnost houpaček se pohybuje kolem 200kg a jejich součástí mohou být i měkké polštáře.

Houpací sítě jsou na rozdíl od zahradních houpaček vhodné do interiéru i exteriéru a svým provedením připomínají vzdálenou exotiku. Jejich lehací část je vyrobena z pevné bavlny nebo její imitace, která je odolná vůči vlhkosti i UV záření. Houpací sítě lze na zahradě zavěsit mezi dva stromy či jiné dva od sebe přiměřeně vzdálené objekty, do interiéru je ale samozřejmě nutné použít stojan.

Závěsná křesla lze stejně jako houpací sítě použít doma nebo na zahradě či terase. Křesla lze zavěsit stejně jako houpací sítě na speciální stojany, které unesou nás i samotné křeslo. V interiéru je ale křesla možné zavěsit na silný a pevný hák do stropních trámů a není tak třeba dokupovat stojan. V tomto případě je ale třeba zjistit, v jakém stavu stropní trám je a zda takovou


Houpací sítěHoupací sítě