Zahradní lehátka

Zahradní lehátka na terasu i k bazénu
Zahradní nábytek se dá používat téměř po celý rok. Brzy z jara, přes celé léto a část podzimu může stát venku na zahradě nebo na terase a v zimním období ho můžeme přesunout do zimní zahrady. Některé druhy jsou natolik univerzální, že mohou plnit funkci zahradního i interiérového nábytku zároveň. Jedná se zejména o ratanový nábytek, který vynikne venku i v obývacím pokoji.

Některé druhy jsou ale vyloženě určené k používání v letních měsících a do venkovních prostor, což je patrné například u zahradních lehátek. Ač mohou být zahradní lehátka sebevíc pohodlná, do interiéru jednoduše nepatří. Plně si jich ale můžeme užít v létě, kdy se na ně pohodlně položíme a necháme se ohřívat slunečními paprsky. Zahradní lehátka mohou stát na balkónech, terasách, zahradách a u bazénů a jejich nosnost je přibližně 100kg.

Vyberte si materiál zahradního lehátka
Stejně, jako je tomu u ostatních typů zahradního nábytku, tak i zahradní lehátka lze pořídit v několika materiálech. Běžně se pro výrobu používá exotické dřevo, kov nebo hliník, existují však i plastová lehátka. Všechny tyto typy se udržují velice dobře, ale plastová lehátka jsou zcela bezúdržbová. Obvykle stačí zahradní lehátka otřít vlhkým hadrem, s nímž se odstraní drobné nečistoty a prach.

Dřevěná zahradní lehátka mohou být celodřevěná, ale sedák může být zhotoven z pevného a pružného textilu. Vždy se ale vyplatí koupit takové lehátko, které lze pohodlně omývat, což u textilního sedáku nelze. Kovová nebo hliníková zahradní lehátka mají velice nízkou hmotnost a lze je bez větší námahy přenášet z jednoho místa na druhé. Jejich povrchová úprava zamezí korozi, a proto mají lehátka dlouhou životnost.

Sedáky a kolečka jsou praktickými doplňky lehátek
Zahradní lehátka mohou mít základní provedení nebo je můžeme pořídit i s kolečky. Ty jsou instalovány do zadních částí lehátka pro snadnější, jednodušší a rychlejší přesouvání. Chceme-li komfortnější odpočinek, nezapomeneme na měkké sedáky či polštáře, které mohou být po celé délce lehátka. Při výběru si také všimněte, zda vámi zvolené lehátko umožňuje polohování opěrné části.

Zahradní lehátko hliníkovéZahradní lehátkoZahradní lehátkoZahradní lehátko na kolečkách