Ratanový nábytek

Zahradní nábytek z umělého i přírodního ratanu
Užívat si slunečních paprsků a teplého počasí můžeme kdekoli, ale na své vlastní zahradě, balkóně nebo terase to jde mnohem lépe. Pohodlně se usadíme na zahradní židle nebo si lehneme na zahradní lehátka a můžeme relaxovat třeba celé odpoledne. Nejdříve však musíme vybrat ten správný zahradní nábytek, který bude sloužit mnoho let, bude odolný, praktický a hlavně splní naše veškeré požadavky. Důležitý je i jeho vzhled, díky kterému se může stát dominantou naší zahrady. Vhodnou volbou je například ratanový nábytek, který můžeme pořídit v přírodní i umělé variantě.

Ratanový nábytek vypadá luxusně, bytelně a jeho údržba je skutečně minimální, což je důležité. Nikdo z nás určitě nechce trávit svůj volný čas ošetřováním venkovního nábytku, který už tak věnujeme péči nábytku v domácnosti. A ratan, ať už je umělý nebo přírodní se udržuje velice dobře. Dá se říci, že je prakticky bezúdržbový, neboť kromě osušení od deště nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

Ratanový nábytek má dlouhou životnost
Životnost nábytku samozřejmě záleží na tom, jak s ním zacházíme, zda jej neúměrně nepřetěžujeme nebo nenecháváme svému osudu za každého počasí. Při běžném užívání je ratanový nábytek vysoce trvanlivý a to platí nejen pro přírodní ratan, ale i pro nábytek z umělého ratanu. Ten má navíc tu výhodu, že ani po letech užívání a vstřebávání slunečních paprsků neztrácí svou barvu. Přírodní ratan tuto vlastnost nemá, nicméně i on vydrží dlouhá léta jako nový.

Ratanový nábytek se hodí na zahradu i do interiéru
Oba typy ratanového nábytku ale nemusíme umisťovat pouze do venkovních prostor, velice pěkně budou působit i v obývacích pokojích nebo pokojích pro hosty. Ratanový nábytek lze zakoupit po jednotlivých částech nebo jako celek a obvykle je možné celou sadu doplnit a přikoupit několik dalších dílů. Stoly k těmto nábytkovým setům mohou být vyplétány pouze z ratanu, ale velice často je můžeme zahlédnout i v kombinaci se sklem, které jim dodávají šmrnc. Ratanové stoly můžeme použít jako konferenční stolky do obývacích pokojů.

Měkké polstrování na křesla i pohovky
Ratanový nábytek se vyrábí v několika barevných provedeních. Je atraktivní sám o sobě, ale s polstrováním, které je určeno pro křesla i pohovky bude vypadat luxusně a posezení bude mnohem pohodlnější.

Ratanový nábytek přírodníRatanový nábytekRatanový nábytek Ratanový nábytek Julie